artiklid artiklid

24.07.1987 Noorte Hääl ETA

Rock- Hotel kesköö rockifestivalil.

Eesti ansambel Rock-Hotel esitas Norras Nõukogude kultuuri üht vähemtuntud tahku - kõlas võimsalt hoogne rock'n'roll.
1950-date aastate rocki mängiti üliheas Chuck Berry ja Litte Richardi stiilis. Rock-Hotel loosneb haritud muusikutest, kelle rockitunnetus on rahvusvahelisel tasemel ka siis, kui nad publikut vanade igihaljaste paladega kaasa elama panevad. Keegi vist ei osanud Rock-Hotelli "vanameestelt" (30-40-aastastelt "poistelt") niisugust särtsu oodata, sest mängiti festivali nn. Suurel laval laupäeval kell 19 alanud hiidkontserdi ankrumeestena - pühapäeva hommikul kella 6-7-ni, oli lugeda Norra põhjapoolseima maakonna Finnmarki lehes "Nordlya".
Põhja-Norras Lakselvi sadamalinnas tänavu neljandat korda peetud Kesköö rockifestivalist võttis enam kui kahekümne Norra, Taani, Rootsi ja Soome ansambli kõrval os ka Nõukogude Eesti ansambel Rock-Hotel.
Kallite piletihindade (250-400Norra krooni) kiuste kuulas umbes 7000 rockisõpra kogu Norrast ja teistest Skandinaaviamaadest keskööpäikese paistel oma lemmikmuusikat.
Öö läbi kestnud kontsert pani proovile mitte ainult esinejad, vaid ka publiku, kelle juures vastu hommikut võis täheldada küllastumise märke, nentis teine muusikakriitik. Ometi oskas Nõukogude ansambel talle uuesti elu sisse saada, mängides rocki selle võluvas mitmekesisuses rõõmuks rahvale.
Nimelt Rock-Hoteli osalemine festivalis ajendas Lakselvi sõitma NSV Liidu suursaadikut Norras A.Teterinit. Ma ei välista, ütles ta ajalehele Finnmark Dagblad antud intervjuus, et ka rockmuusika võib olla tõhus vahend kahe naaberriigi - Nõukogude Liidu ja Norra - vastastikuse mõistmise süvedamisel.

Sama ajalehe artiklis:
Suure linna hääled.
Autor Toomas Kään

…Need kes on harjunud Rock-Hoteli filigraansete esitustega, võisid Maik Naumovi "Zoopargi" rock'n'rollide ajal fuajees tutvuda Viktor Lavreshkini rockfoto näitusega.


artiklid artiklid